Emocje

Jak poradzić sobie z tyloma emocjami, rozdarciami, wątpliwościami.. jak okiełznać myśli, wyciszyć umysł, złapać balans.. jak uspokoić serce, które raz po raz uderza mocniej, sygnalizując, że coś się w nas dzieje, coś ważnego. Nasze ciało wie już wie, że nadchodzi zmiana, której pragnie dusza.. I jak to wszystko w sobie połapać, ułożyć, okiełznać.. bo chociaż wiemy, że wszystko dla naszego dobra, że ufność w to co się wydarza jest najlepszym rozwiązaniem, to jednak do wewnętrznego spokoju ciut daleko..
No więc dobrze, jeśli nie ma przypadków, jeśli wszystko jest właściwe takie jakie jest, to co możemy zrobić z tymi wszystkimi nieokrzesanymi myślami?
Sposobów jest mnóstwo, każdy z nas ma te swoje, sprawdzone.. Jednym z nim jest prosta, zwyczajna prośba o pomoc i wsparcie, o najlepsze dla nas rozwiązanie. Można wypowiedzieć te słowa a potem spokojnie, uważnie wypatrywać tego, co przyjdzie. I iść za tym, śmiało! bo to właśnie będzie odpowiednie dla nas na tą chwilę. Bo tam odnajdziemy upragniony spokój i wszystko, czego na tym etapie naszej podróży nam trzeba.